Wydarzenia

  • - ..

Pracodawca w przededniu reformy europejskiego prawa ochrony danych osobowych

Kancelaria Lubasz i Wspólnicy jest patronem merytorycznym Konferencji „Pracodawca w przededniu reformy europejskiego prawa ochrony danych osobowych z bagażem dotychczasowych zaniechań i wątpliwości”, która odbędzie się 3 marca w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

To jeden z największych eventów dotyczących problematyki ochrony danych osobowych w zatrudnieniu.

Wśród ekspertów są m.in. dr Edyta Bielak-Jomaa, GIODO i dr Dominik Lubasz, który weźmie udział w panelu:„Prywatność pracownika a nowe technologie przetwarzania informacji”.

Konferencja związana jest z kompleksową reformą europejskiego prawa ochrony danych osobowych.

Organizatorzy zwracają uwagę na to, że z punktu widzenia przedsiębiorców szykują się zmiany rewolucyjne. Nie tylko zmieniają się przepisy, ale pojawia się również możliwość nakładania dotkliwych sankcji za naruszenie obowiązków.

W styczniu 2016 r. mija również rok od wejścia w życie ostatniej istotnej zmiany polskich przepisów o ochronie danych osobowych, w wyniku której m.in. zmieniły się przepisy dotyczące statusu i obowiązków administratorów bezpieczeństwa informacji, bardziej liberalne stały się też zasady przekazywania danych osobowych poza EOG.

Wiele kontrowersji budzi nadal monitoring; nie tylko wizyjny, ale także kontrola poczty elektronicznej pracownika, jego aktywności w Internecie geolokalizacja, kontrola bilingów, czy kontrola korzystania przez pracownika z Internetu. Od wielu lat pracodawcy czekają na uregulowanie tych kwestii w polskim prawie, jednak takiej regulacji nadal brak. A tymczasem coraz więcej pracodawców sięga po jakąś postać monitorowania swoich pracowników.

Uczestnicy konferencji dowiedzą się:

  • jaki wpływ na przetwarzanie danych osobowych przez pracodawców będą miały nowe unijne przepisy dotyczące ochrony danych osobowych,
  • jakie są kierunki zmian w zakresie funkcjonowania organów ochrony danych osobowych,
  • jakie są de lege lata zasady stosowania monitoringu w miejscu pracy w tym kontroli poczty elektronicznej, korzystania z sieci Internet, wykorzystania nowoczesnych technologii,
  • jakie są najnowsze rozwiązania w zakresie zgodnych z prawem transferów danych osobowych do tzw. państw trzecich, w szczególności pomiędzy podmiotami należącymi do grupy kapitałowej.

Imprezie patronuje Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Źródło: www.daneosobowe2016.pl

Wykonanie Agencja Interaktywna Czarny Kod www.czarnykod.pl

Copyright by Lubasz i Wspólnicy

Używamy cookies i podobnych technologii. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych i zapewnienia prawidłowego działania strony. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania cookies i dostępu do nich. Więcej