Startup Stock Photos

Relacja fotograficzna z DEBATY „Relacja ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, prawa telekomunikacyjnego oraz ustawy o ochronie danych osobowych”

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z relacją fotograficzną z DEBATY – „Relacja ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, prawa telekomunikacyjnego oraz ustawy o ochronie danych osobowych”, która odbyła się 27 października 2015 r. w Łodzi. Organizatorem konferencji było Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją, działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Debata toczyła się wokół następujących zagadnień:

  1. Jaka jest relacja ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, prawa telekomunikacyjnego i ustawy o ochronie danych osobowych? Czy można łączyć zgody wynikające z tych ustaw?
  2. Czy na gruncie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną dopuszczalne jest stosowanie przesłanki prawnie usprawiedliwionego celu ADO?
  3. Czy pytanie o zgodę to już marketing? Czym w ogóle jest marketing bezpośredni?
  4. Czy art. 172 prawa telekomunikacyjnego to koniec call center i marketingu bezpośredniego?
  5. Jakie sankcje wynikają z ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, ustawy o ochronie danych osobowych i prawa telekomunikacyjnego?

Moderatorem debaty był rn r. pr. dr Dominik Lubasz – Lubasz i Wspólnicy – Kancelaria Radców Prawnych sp.k., Członek Rady Programowej Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją Uniwersytetu Łódzkiego

W debacie wzięli udział:

Maciej Buś – Fundacja Forum Call Center
Łukasz Kiczmarn
– Izba Gospodarki Elektronicznej
adw. Xawery Konarski – Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy sp.j., Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji
dyr Bogusława Pilc – Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Łukasz Puchała – Urząd Komunikacji Elektronicznej
r. pr. Daniel Ślęzak – T-mobile Polska S.A.

Patronami debaty byli: rn GIODO, IAB Polska, Izba Gospodarki Elektronicznej, Konfederacja Lewiatan, Fundacja Forum Call Center.

rn Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: rn Dziennik Gazeta Prawna, Ochrona Danych Osobowych wydawnictwa Wiedza i Praktyka, Portal Prawa IT, Portal ODO, Radio Łódź, TVP Łódź.

Masz pytania dotyczące tematu artykułu? Skontaktuj się z autorem.

Katarzyna Witkowska-Nowakowska

Katarzyna Witkowska-Nowakowska
Prawnik
katarzyna.witkowska@lubasziwspolnicy.pl

Wykonanie Agencja Interaktywna Czarny Kod www.czarnykod.pl

Copyright by Lubasz i Wspólnicy

Używamy cookies i podobnych technologii. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych i zapewnienia prawidłowego działania strony. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania cookies i dostępu do nich. Więcej