istock_000011961434_small

Kandydatura dr. Wojciecha Rafała Wiewiórowskiego na zastępcę Europejskiego Inspektora Ochrony Danych – zatwierdzona!

21 października 2014 roku Komisja Parlamentu Europejskiego ds. wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych (LIBE) przegłosowała kandydaturę Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych – dr. Wojciecha Rafała Wiewiórowskiego na stanowisko zastępcy Europejskiego Inspektora Ochrony Danych. Wcześniej taką samą decyzję podjęła Rada Unii Europejskiej.

Europejskim Inspektorem Ochrony Danych zostanie Giovanni Buttarelli, dotychczasowy zastępca Petera Hustinxa, sprawującego funkcję Europejskiego Inspektora Ochrony Danych przez dwie kadencje – od 2004 roku.

Kadencja inspektora i jego zastępcy trwa 5 lat.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez PAP, nie wiadomo, kiedy dokładnie dr Wiewiórowski obejmie stanowisko. Wskazuje się, że może być to przełom listopada i grudnia bieżącego roku. Sama procedura wyboru nie jest jeszcze zakończona, ale jej rezultat najprawdopodobniej nie ulegnie zmianie.

Serdecznie gratulujemy!

Masz pytania dotyczące tematu artykułu? Skontaktuj się z autorem.

Katarzyna Witkowska-Nowakowska

Katarzyna Witkowska-Nowakowska
Prawnik
katarzyna.witkowska@lubasziwspolnicy.pl

Wykonanie Agencja Interaktywna Czarny Kod www.czarnykod.pl

Copyright by Lubasz i Wspólnicy

Używamy cookies i podobnych technologii. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych i zapewnienia prawidłowego działania strony. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania cookies i dostępu do nich. Więcej