Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych przedstawił komunikat o planowanych na bieżący rok kontrolach sektorowych. W obszarze zainteresowania GIODO znalazły się m.in. kancelarie prawne. GIODO zapowiada, że szczególną wagę przykładał będzie do weryfikacji zabezpieczania danych klientów kancelarii. Kontrole u prawników planował już dr Wojciech Wiewiórowski, poprzedni GIODO (o całej dyskusji dotyczącej ochrony danych w zawodach prawniczych pisaliśmy już w Relacji z Debaty Ochrona Danych Osobowych a Wykonywanie Zawodów Prawniczych).

Kto poza kancelariami? Kontroli GIODO w tym roku spodziewać mogą się również organy celne i organizacje korzystające z Systemu Informacji Celnej, podmioty przetwarzające dane w systemie Eurodac i starostwa powiatowe. GIODO zapowiada także wzywanie do dokonania sprawdzeń w bankach, towarzystwach ubezpieczeniowych i gminach.

Pamiętajmy jednak, że GIODO może także przeprowadzić kontrolę lub wezwać do przeprowadzenia sprawdzenia inne podmioty.

Źródło: http://www.giodo.gov.pl/1520252/j/pl/

Masz pytania dotyczące tematu artykułu? Skontaktuj się z autorem.

Katarzyna Witkowska-Nowakowska

Katarzyna Witkowska-Nowakowska
Prawnik
katarzyna.witkowska@lubasziwspolnicy.pl

Wykonanie Agencja Interaktywna Czarny Kod www.czarnykod.pl

Copyright by Lubasz i Wspólnicy

Używamy cookies i podobnych technologii. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych i zapewnienia prawidłowego działania strony. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania cookies i dostępu do nich. Więcej